Vědomá zahrada

Vědomou zahradu založil můj manžel Vladimír Vlasák. Ráda bych Vám ji představila.

Můj manžel si v mládí přál žít na Aljašce v každodenním kontaktu s přírodou, ale také mu byla nadělena do vínku ,,citlivost,, pro zvuky a ta mu připravila dráhu sólového kytaristy ve skupině Hrot a své přání žít na Aljašce vložil do zahrady, kterou vybudoval a o které tvořím tento článek.

Při tvoření a budování zahrady se řídil si troufám říct svou intuicí a rostliny, které v ní zasadil si tak našly své místo.

Poznala jsem se se svým mužem dá se říct za dramatičtější situace a zahrada byla naším místem, kde jsme se mohli uchýlit a relaxovat. Postupně se stále proměňuje v kontaktu s tím v jaké energii se nacházíme já i muž.

V roce 2021 má kamarádka Lea Lorenczyková prohlásila, že je naše zahrada oáza klidu a viděla ji očima jako kousek Amazónie tady v České republice. V roce 2022 manžel vybudoval ostrůvky pro tropické rostliny a rostliny z pouští.

Zahrada se proměňuje v čase a líbí se nám a Vítáme komentáře, které pojmenovávají naší zahradu. Jako např.:

Amazónie

Děti – Jé tady je bažina, tady se ztratíme, super hrajeme na schovku

Kouzelná zahrada

Zámecká zahrada

Zahrada u Vlasáčků

Krása

Manželova vize a i má je postupně zpřístupnit zahradu veřejnosti, lidem, kteří hledají odpočinek, místo, kde by se mohli zastavit a pobýt si se Sebou a ve spojení s přírodou.

Už vím, že zahrada má léčivé účinky, ale s uzdravováním nervového systému se pojí někdy i nepříjemné pocity, někteří z nás nejsme naučeni být sami a někdy takové spočinutí může být pro nervový systém zahlcující, proto když jste návštěvník zahrady bývám k dispozici a pokud je třeba, provázím nepříjemnými pocity.

Mé bytí tady na Zemi je provázeno tím, že lidem nabízím své zkušenosti a podporuji je i sebe. Učím děti a vychovala jsem 2 děti, nyní komunikuji i se svými vnoučaty. Jde mi o to, aby komunikace dávala smysl a rezonovala s druhým, což se děje tak, že rezonance přichází třeba i později a třeba někdy vůbec.

A to se děje i se zahradou. S počátku jsem byla skeptická k podobě zahrady, někde ve mně je ukrytá touha po symetrii, po slunci a jeho energii a má mysl si představovala tu souměrnost v rovných řadách, zahrada prosluněná celá. A tudíž to zpočátku vypadalo, že my dvě zahrada a já nebude přítelkyně. Můj muž měl v podobě jasno a naštěstí neustoupil a vytvořilo se to, co je.

A co mé touhy? Zůstaly a naplňují se i tak. Některé dřeviny byly vlivem počasí odstraněny, jejich částí, manžel nedokáže a ani já odstranit dřevinu celou. V rámci sousedských vztahů jsme zkrátili výšku některých dřevin a slunce se dostalo i k nám a já a ostatní ženy si můžeme vychutnávat na jaře a na podzim jeho dary Světla a energie.

Symetrii vidím v plodech jako jsou šišky, vidím je v rostlinách – kapradiny, listy, květy, hromádky klacíků, které máme po zahradě rozmístěny.

Vidím i důležitost stínu a s tím souvisí i má filozofie, že světlo a stín patří k sobě a je třeba být i aktivní, u mě být aktivní krok po kroku a také se umět zastavit a spočinout. Dosednout, zvědomit si své úspěchy, radosti, třeba i přehodnotit situace, které jsme během

dne zažili a pustit je z fokusu naší pozornosti.

Světlo a stín, to co je v nás v našem vědomí i podvědomí, co může vylézat jako náš postoj, který nevidíme a na světle ho uvidíme a můžeme s ním něco dělat nebo také ne. Záleží na nás jak se rozhodneme. Nikdo to za nás neudělá. Možná na chvíli nebo občas ano, ale stále jsme tu sami za sebe, tak jak jsme se narodili a také zemřeme. To, co máme a co nás potkalo, jako to, že máme děti, rodiče, přátelé, manžel, partner já vnímám jako dar, který mi byl dán, ale stále jsem tu sama za sebe.

Zahrada s tím také souvisí, manžel si vysnil mě a já jeho a nemyslete si, není to naše soužití stále jak na růžovém obláčku, ale je a trvá. Zahrada mi byla dána jako dar, dar, který přijímám, jsem mluvčí zahrady a povedlo se mi ve spolupráci s mým mužem na ní zrealizovat:

Program pro děti Putování za Vlasáčkem

Chvíle s mámou – dotek máma a dítě – provázení

Ve spolupráci s přítelkyní Leou Lorenczykovou:

Intuitivní tance

Akce pro děti – kouzelný kamínek

Zahrada mi poskytuje i zázemí na tvoření mých videí, kde lidem nabízím tipy, jak žít v přítomnosti, jak si tvořit svůj život, nebýt unavený a také navnímat, kdy fakt potřebujeme pauzu, zastavení, spočinutí. Třeba právě v naší zahradě.

 

Obrázky z přítomnosti promlouvají, stav, kdy vidíte, slyšíte, dýcháte, vidíte, cítíte a víte o tom. A pak se to děje.

 

 

 

 

 

  Jmenuji se Pa.Vla, Pavla Vlasáková, jméno mi dali rodiče, příjmení jsem převzala od svého druhého manžela, jsem za něj ráda, líbí se mi. Baví mě osobní rozvoj, spiritualita, ráda inspiruji, ráda si hraji. Ve svém projektu „Obrázky z přítomnosti promlouvají" Vám nabízím inspirace, jak o sebe pečovat, mít se ráda, jak žít s dávkou stresu, kterou tělo dokáže zpracovat, jak žít v přítomném okamžiku tady a teď, ukážu vám, jak  objevovat fyzickou energii a chuť žít vlastní život v radosti, klidu, spokojenosti a harmonii. Můj příběh si přečtete zde>>
Komentáře
 1. Monika Hrdinová napsal:

  Ahoj…je možné se někdy na zahradu přijít ještě podívat? Včera jsme nedohledali, respektive nebyli si jisti kudyma dovnitř 🙂
  Monika

  • Pavla Vlasáková napsal:

   Dobrý den, ano, je možné se na zahradu přijít podívat. Kontaktujte nás FB Pavla Vlasáková nebo telefonu 727-943-159. S pozdravení

   Pavla V

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.