„Obrázky z přítomnosti promlouvají“ – Zpomalení

                           Zpomalení

Líbí se mi pozorování menstruačního cyklu a ráda bych ho  postupně představila jako pomocníka a rádce pro spokojený život.

Podle Mirandy Grey je rozdělen na 4 fáze:

Reflektivní fáze – menstruace

Dynamická fáze

Expresivní fáze

Kreativní

V čase kdy píši tento článek se pohupuji na vlnách kreativní a reflektivní fáze. (Možná to znáte a tušíte, co jako ženy v tomto období cítíme)

Ráda bych vám popsala a zvědomila tady v článku „obrázek“ mé pocity, přesvědčení, které se objevují.

„Nic se mi nechce.  I to je můj život.“

Ptám se sama sebe:

Tip: Můžete si vyzkoušet promlouvání sama se sebou a vše si napsat na papír, udělat si malou psací katarzi,  nemějte strach, nejste blázen, je to jedna z terapeutických metod.

Psaní deníku je metoda, o které se zmiňuji i ve svém E-booku „Obrázky z přítomnosti promlouvají“  Dveře se otevírají (Návody, tipy jak ven z propasti deprese a úzkostí  a jak si vytvořit a žít  Život s přijatelnou dávkou stresu)

Co teď potřebuji?

Odpočinek, klid, být sama se sebou, bez společnosti ostatních lidí a je to tak v pořádku. Potřebuji pít, hladit se, položit si ruku na rameno, obejmout se, kreslit, psát, milovat.

Blíží se menstruace, doba červeného květu, doba zpomalení, doba mé ulity, bytí uvnitř v mém těle. Dýchám, vnímám fyzickou energii. Je to stav, jak říká má kamarádka, a líbí se mi to přirovnání, pod drogou. Zvláštní pocity ani tak ani tak. Napadají mě ještě slova, nejsem ve své kůži. Pocity  mi trochu připomínají dlouhodobější stav, když jsem musela mít opiáty při fyzických bolestech v období pobytu se stomií ve Fakultní nemocnici v Ostravě či stav, kdy se uzdravujete s psychických potíží, ale stále cítíte „nemastnost, neslanost“.

Jaká je ta energie? 

Taková rozplizlá, pomalá, jako by měl skončit den, noc…a mělo by začít něco nového. Ta energie je jiná než před týdnem, tím že ji znám, není třeba se ji obávat. Vše je stále v pohybu. Je to něco jako řeka, někdy teče pomalu, někdy v ní voda skoro stojí, zdá se jako by se nehýbala, jako by voda odpočívala, voda proudí, proudí rychleji a rychleji, plyne. Tak jako energie v mém těle. U řeky cítím klid, plynutí, objevuje se mi pocit, že vše jednou pomine, vše plyne a je to v pořádku.

Ne vždy tomu tak bylo.

V depresi se mi energie ztratila. V knížce Řeč emocí uvádí Karla:

„Deprese je důmyslný pohyb v duši, který vás vyřadí z provozu z velmi důležitých příčin. Je možné se ptát…Kam zmizela moje energie? Proč byla poslána pryč?“

Více o depresi v jiném „Obrázku“.

Vnímám emoce – smutek, strach, závist. Co se mi snaží říct? Kladu si otázky dle Karly Mclarenové.

Smutek

Co je zapotřebí nechat odejít?

Vnímám svůj dech, nádech, výdech, sedím na židli, cítím, jak se můj zadek židle dotýká, objevuje se pociťovaný smysl, je židle měkká? Tvrdá? Sedí se mi příjemně? Vnímám své srdce, zavírám oči. Nechat odejít je zapotřebí pozornost k emocím, jsou tu stále se mnou. Nechat odejít starost o mého syna, je dospělý, poradí si.

Co je zapotřebí oživit?

Lásku a přijetí, že i tohle jsem já. Žena. Milující žena. Pavla.

Strach

Co je zapotřebí učinit?

Nic, vše pustit a nechat plynout, vše je, jak má být. I tohle jednou pomine. Pustit přesvědčení, že když se necítím dobře, že je to něco špatně. I tohle je Život.

Závist

Co bylo ztraceno?

Ženství. Žena. Bytost žena, menstruuje, krvácí, rodí děti, miluje, je inspirací, tvoří, motivuje, roste, podporuje, ochraňuje. V mé rodové linii vnímám, že žena nemá žádné slovo, musí poslouchat muže, chystat mu snídani, oběd..žena v domácnosti, která nepotřebuje lásku, něhu. Děkuji sama sobě, Životu, že jsem poznala samu sebe, Vladimíra, mého druhého muže, spolu s ním jsem zbortila a bortím přesvědčení v mé mysli….

Možná je vnímáte také?

Musím naslouchat svému muži

Musím mluvit pravdu (ještě bliká)

Musím vše zvládnout

Nesmím udělat chybu

Nesmím se bát

Musím spát v posteli se svým mužem

Musím poslouchat svého muže

Tip: Vyzkoušejte si napsat svá přesvědčení.

A co dál?

Pozoruj přesvědčení jsou pravdivá? Jsou na 100% pravdivá? Ptej se.: Jak by se mi žilo, kdybych je neměl/a?

A pak?

Pozoruj je, už tím, že je vidíme, se léčí rány, nemusíme se ptát, proč, jak vznikly, nimrat se ve spletité pavoučí síti našich myšlenek, propojení.

Co je zapotřebí uzdravit a obnovit?

Ženství, komunikaci s muži, uvědomění, že jsem žena, jsme ženy, jsem  tvořitelka, jsme tvořitelky, jsem krásná, jsme krásné.

Je potřeba obnovit a uzdravit ženskou energii lásky, podpory, ochrany, jemnosti, krásy, soucitu, inspirace, spolupráce žen.

Jak?

Společným sdílením, tancem, zpěvem, malováním, setkáváním se, nasloucháním, podporováním, oslavováním, utěšováním, vzájemnou pomocí, čarováním.

Cítím úzkost z čarování. 

To nemůžu, je to zakázáno, je to něco špatného, ukamenují mě, bojím se.

Co je zapotřebí učinit?

Důvěřovat intuici, sobě, mysl mě chce ochránit. Minulé životy? Upálení? Nesmím říct svůj názor, který se liší od ostatních názorů.

Objevují se našeptávači (vnitřní soudce)

Jsi špatná.

Nemáme tě rádi

Nenávidíme tě

Objevuje se strach z neznámého…

opouštím komfortní zónu….

Jdu pomalu, pomaloučku…

Mějte se …… tak… či tak….

Tip: Můžete si větu změnit Mám se ………….

I myšlenka může změnit náladu a uvidět aspoň malé světýlko, když jste hodně smutní např.: ze ztráty, či prožíváte fyzickou bolest, depresi (chápu, zde je to obzvlášť těžké, zvlášť, když je mozek negativně zaujatý, ale i tak to můžete zkusit, když se rozhodnete.)

A když ne, tak i tak se mějte rádi. Láska, sebeláska léčí.

„Můj obrázek věty z 16. 2. 2022“

Mám se mile,

cítím se v objetí

Pa.Vla 

 

 

 

 

  Jmenuji se Pa.Vla, Pavla Vlasáková, jméno mi dali rodiče, příjmení jsem převzala od svého druhého manžela, jsem za něj ráda, líbí se mi. Baví mě osobní rozvoj, spiritualita, ráda inspiruji, ráda si hraji. Ve svém projektu „Obrázky z přítomnosti promlouvají" Vám nabízím inspirace, jak o sebe pečovat, mít se ráda, jak žít s dávkou stresu, kterou tělo dokáže zpracovat, jak žít v přítomném okamžiku tady a teď, ukážu vám, jak  objevovat fyzickou energii a chuť žít vlastní život v radosti, klidu, spokojenosti a harmonii. Můj příběh si přečtete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.